Tiffany Dome Stained Glass Red Flower Cafe Chandelier
Save 79%
Tiffany Dome Stained Glass Red Flower Cafe Chandelier - Red is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Product Overview
Product Overview
Bulb Type: LED/Incandescent/Fluorescent
Bulb Base: E26/E27
Bulb Included Or Not: Light Not Included
Glass Type: Stained Glass
Material: Stained Glass
Fixture Height: 10"
Warranty: 1 Year Limited
Details
Details
- Adopt the classic Tiffany style design to add an elegant and retro touch.
- Create a unique artistic atmosphere with the floral pattern of the colored glass lampshade.
- Illuminate spacious spaces such as restaurants and living rooms with the multi-head chandelier design.
- Ensure durability and bright colors with the high-quality stained glass material.
- Adjust the height to meet the needs of different floor heights.
Weights & Dimensions
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 10" |
| Width | 16" |
Specifications
Specifications
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Small (15"-19" wide) |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Shade / Light Direction | Down |
| Shade Color | Red |
| Color | Red |
| Glass Type | Stained Glass |
| Material | Stained Glass |
| Number of Lights | 2-Light |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Style | Tiffany |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Product Details
Shipping Info
Shipping Info
Express Shipping: 5-12 business days
The shipping costs for your order vary depending on the items, address and shipping method selected. The specific costs will be displayed during checkout.
For more information, please click here.
10% Off Sitewide
$40 Off Orders over $499.00
$100 Off Orders over $799.00
$180 Off Orders over $1299.00
$400 Off Orders over $2499.00
15% Off New Arrivals
$40 Off Orders over $499.00
$100 Off Orders over $799.00
$180 Off Orders over $1299.00
$400 Off Orders over $2499.00
10% Off ALL Lighting
$40 Off Orders over $499.00
$100 Off Orders over $799.00
$180 Off Orders over $1299.00
$400 Off Orders over $2499.00




