Modern Gold Dual Globe Lights Wall Sconce
Save 42%
Modern Gold Dual Globe Lights Wall Sconce - 23.5" is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Product Overview
Product Overview
Glass Type: White Glass
Fixture Height: 20 to 24 Inch,25 Inch & Above
Bulb Type: Bi-pin
Switch Type: No Switch
Bulb Base: G9
Bulb Included Or Not: Light Not Included
Material: Metal
Power Source: Hardwired
Warranty: 1 Year Limited
Details
Details
- With a modern and simple style, gold wall lights add a sense of fashion to the home.
- The double ball lamp design provides a uniform and soft lighting effect.
- Simple installation, suitable for living room, bedroom, and other indoor space.
- The use of high-quality metal materials increases the durability of the lamp and easy to clean.
- Support environmentally friendly energy-saving LED bulbs to ensure long-term use of lamps.
Weights & Dimensions
Weights & Dimensions

| Fixture Depth | 6.5" |
| Height | 23.5",31.5",39.5" (100.33cm) |
| Length | 5" |
| Width | 6.5" |
Specifications
Specifications
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Glass Type | White Glass |
| Fixture Height | 20 to 24 Inch,25 Inch & Above |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Fixture Type | Globe |
| Switch Type | No Switch |
| Size | 23.5",31.5",39.5" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Gold |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 2-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | G9 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Product Details
Shipping Info
Shipping Info
Express Shipping: 5-12 business days
The shipping costs for your order vary depending on the items, address and shipping method selected. The specific costs will be displayed during checkout.
For more information, please click here.
10% Off Sitewide
$40 Off Orders over $499.00
$100 Off Orders over $799.00
$180 Off Orders over $1299.00
$400 Off Orders over $2499.00
15% Off New Arrivals
$40 Off Orders over $499.00
$100 Off Orders over $799.00
$180 Off Orders over $1299.00
$400 Off Orders over $2499.00
10% Off ALL Lighting
$40 Off Orders over $499.00
$100 Off Orders over $799.00
$180 Off Orders over $1299.00
$400 Off Orders over $2499.00














