Modern Gold Dual Cylindrical LED Wall Sconce Light
Save 65%
Modern Gold Dual Cylindrical LED Wall Sconce Light - Left / 21.5" / Black is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Product Overview
Product Overview
Glass Type: With Shade
Fixture Height: 20 to 24 Inch,25 Inch & Above
Bulb Type: Bi-pin
Switch Type: No Switch
Bulb Base: G9
Bulb Included Or Not: Light Not Included
Material: Metal
Power Source: Hardwired
Warranty: 1 Year Limited
Details
Details
- The double-lamp design provides more adequate lighting effects.
- Built of high-quality metal, it is durable and not easy to rust.
- Following energy-saving LED light sources, it not only has a long life but also has a low cost of use.
- This gold wall lamp is designed for various home decoration styles.
- Simple to install, suitable for a variety of scenes such as bedrooms, living rooms, corridors, etc.
Weights & Dimensions
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 4" |
| Height | 22",26.4" (67cm) |
| Length | 4" |
Specifications
Specifications
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Glass Type | With Shade |
| Fixture Height | 20 to 24 Inch,25 Inch & Above |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Fixture Type | Cylinder |
| Switch Type | No Switch |
| Design | Left,Right |
| Size | 21.5",26.5" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Gold |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 2-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Acrylic |
| Style | Modern |
| Bulb Base | G9 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Product Details
Shipping Info
Shipping Info
Express Shipping: 5-12 business days
The shipping costs for your order vary depending on the items, address and shipping method selected. The specific costs will be displayed during checkout.
For more information, please click here.
10% Off Sitewide
$40 Off Orders over $499.00
$100 Off Orders over $799.00
$180 Off Orders over $1299.00
$400 Off Orders over $2499.00
15% Off New Arrivals
$40 Off Orders over $499.00
$100 Off Orders over $799.00
$180 Off Orders over $1299.00
$400 Off Orders over $2499.00
10% Off ALL Lighting
$40 Off Orders over $499.00
$100 Off Orders over $799.00
$180 Off Orders over $1299.00
$400 Off Orders over $2499.00



















