Half-Circle Faux Marble Grey Console Table with Cabinets
Save 50%
Half-Circle Faux Marble Grey Console Table with Cabinets - Off-White / 47"L x 16"W x 35"H is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Product Overview
Product Overview
Mirror Included: Without Mirror
Level of Assembly: Partial Assembly
Table Top Material: Faux Marble
Drawers Included: Drawers Not Included
Shelves Included: Shelves Included
Cabinets Included: Cabinet Included
Warranty: 1 Year Limited
Details
Details
This semi-circular cultured marble gray console table is undoubtedly the perfect addition to your home decor. Making the home space practical and beautiful, its stylish and simple design strengthens the ambiance of any room. It combines classic and modern styles to create homeware that is both elegant and extremely practical.
Modern Design Style
The semicircular design incorporates a minimalist style and improves the overall atmosphere of the space.
High-quality Materials
High-quality artificial marble with a durable gray wooden cabinet ensures the product is durable and easy to maintain.
Multi-functional Usage Scenarios
Suitable as a hallway table, and ideal for the living room, dining room, or office, showing excellent decorative effects.
Sufficient Storage Space
It has large-capacity cabinets and shelves to meet your various daily storage needs and keep your space tidy and organized.
Quick to Assemble
The product comes with detailed installation instructions, which is convenient and quick.
Weights & Dimensions
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 55" (140 cm),47" (120 cm),63" (160 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 35.5" (90 cm) |
| Mirror Included | Without Mirror |
| Seat Included | Seat Not Included |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Specifications
| Size | 47"L x 16"W x 35"H,55"L x 16"W x 35"H,63"L x 16"W x 35"H |
| Style | Modern |
| Color | Off-White,Green,Grey |
| Table Top Color | Black,White |
| Base Color | Gold |
| Table Top Material | Faux Marble |
| Base Material | Wood |
| Base Wood Species | Birch |
| Top Shape | Half-circle |
| Table Base Type | Four Legs |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Length | Long (53 - 75 In.),Standard (42 - 53 In.) |
| Width | Standard (12-20 in.) |
| Height | Tall (Greater than 32 in.) |
| Product Type | Console Table |
| Inlay | Inlay Not Included |
| Upholstered | Non-Upholstered |
| Doors Included | With Door(s) |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Included | Storage Included |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Nested Table | Not Nested Table |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Product Details
Shipping Info
Shipping Info
Express Shipping: 5-12 business days
The shipping costs for your order vary depending on the items, address and shipping method selected. The specific costs will be displayed during checkout.
For more information, please click here.
10% Off Sitewide
$40 Off Orders over $499.00
$100 Off Orders over $799.00
$180 Off Orders over $1299.00
$400 Off Orders over $2499.00
15% Off New Arrivals
$40 Off Orders over $499.00
$100 Off Orders over $799.00
$180 Off Orders over $1299.00
$400 Off Orders over $2499.00
10% Off ALL Lighting
$40 Off Orders over $499.00
$100 Off Orders over $799.00
$180 Off Orders over $1299.00
$400 Off Orders over $2499.00






















