Exquisite Rotating Gold Cylinder Bedroom Wall Sconce
Save 45%
Exquisite Rotating Gold Cylinder Bedroom Wall Sconce - Black is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Product Overview
Product Overview
Glass Type: With Shade
Fixture Height: 15 to 19 Inch
Bulb Type: LED/Incandescent/Fluorescent
Switch Type: No Switch
Bulb Base: E26/E27
Bulb Included Or Not: Light Not Included
Material: Metal
Power Source: Hardwired
Warranty: 1 Year Limited
Details
Details
- The 180° rotating design allows for flexible adjustment of the light source direction to meet a variety of lighting needs.
- The elegant golden cylindrical lamp body combined with the ring-shaped appearance enhances the exquisiteness of the space.
- The built-in energy-efficient LED bulb emits soft and non-glaring light.
- This gold wall light supports multi-angle lighting to create personalized lighting effects.
- Convenient to install, designed for a variety of scenes such as bedrooms, living rooms, and restaurants.
Weights & Dimensions
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 4" |
| Height | 15" |
| Length | 14" |
Specifications
Specifications
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Down |
| Glass Type | With Shade |
| Fixture Height | 15 to 19 Inch |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Cylinder |
| Switch Type | No Switch |
| Size | Small (15"-19" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Gold |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Black,Gold |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Iron |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Product Details
Shipping Info
Shipping Info
Express Shipping: 5-12 business days
The shipping costs for your order vary depending on the items, address and shipping method selected. The specific costs will be displayed during checkout.
For more information, please click here.
10% Off Sitewide
$40 Off Orders over $499.00
$100 Off Orders over $799.00
$180 Off Orders over $1299.00
$400 Off Orders over $2499.00
15% Off New Arrivals
$40 Off Orders over $499.00
$100 Off Orders over $799.00
$180 Off Orders over $1299.00
$400 Off Orders over $2499.00
10% Off ALL Lighting
$40 Off Orders over $499.00
$100 Off Orders over $799.00
$180 Off Orders over $1299.00
$400 Off Orders over $2499.00













