Curved Leather Off-White 3-Drawer Functional Nightstand
Save 7%
Curved Leather Off-White 3-Drawer Functional Nightstand - Black is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Product Overview
Product Overview
Drawers Included: Drawers Included
Shelves Included: Shelves Not Included
Cabinets Included: Cabinet Not Included
Warranty: 1 Year Limited
Details
Details
Elevating bedroom aesthetics with sculptural grace, this curved leather bedside table merges timeless elegance and modern utility—its supple cream-hued exterior harmonizing effortlessly with diverse décor styles. Offering three spacious drawers, it delivers discreet organization while serving as a refined surface for nighttime essentials.
Modern and fashionable style
The perfect combination of simple curve design and high-quality leather makes this bedside table a fashionable choice in modern homes.
Premium material
Made of high-quality leather and wear-resistant wood to ensure the durability and service life of the product.
Multi-purpose design
It has three storage drawers and a flat countertop, which is convenient for storing books or phones, providing an excellent storage solution.
Multiple color options
Up to eight colors are available, which is convenient for matching with bedroom themes of different styles.
Easy to maintain
Crafted with spill-proof leather that maintains its like-new look with effortless cleaning.
Weights & Dimensions
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 25" (63 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
Specifications
| Height | Standard(23-28 in.) |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Color | Black,Off-White,Khaki,Coffee,Blue,Avocado Green,Pink,Orange,Dark Gray,Light Gray |
| Countertop Material | Stone |
| Frame Material | Wood |
| Frame Wood Species | Pine |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Product Type | Drawer Storage |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Scandinavian |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Legs Included | With Legs |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Product Details
Shipping Info
Shipping Info
Express Shipping: 5-12 business days
The shipping costs for your order vary depending on the items, address and shipping method selected. The specific costs will be displayed during checkout.
For more information, please click here.
10% Off Sitewide
$40 Off Orders over $499.00
$100 Off Orders over $799.00
$180 Off Orders over $1299.00
$400 Off Orders over $2499.00
15% Off New Arrivals
$40 Off Orders over $499.00
$100 Off Orders over $799.00
$180 Off Orders over $1299.00
$400 Off Orders over $2499.00
10% Off ALL Lighting
$40 Off Orders over $499.00
$100 Off Orders over $799.00
$180 Off Orders over $1299.00
$400 Off Orders over $2499.00



















