Creative Rock-Shaped Chrome Glass Wall Sconce Light
Save 78%
Creative Rock-Shaped Chrome Glass Wall Sconce Light - 6" / Clear is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Product Overview
Product Overview
Glass Type: Clear Glass,Mirrored Glass
Fixture Height: 10 to 14 Inch,9 Inch & Under
Bulb Type: Bi-pin,LED/Incandescent/Fluorescent
Glass Type: Amber,Mirrored,Transparent
Bulb Base: E26/E27,G9
Bulb Included Or Not: Light Not Included
Material: Glass
Power Source: Hardwired
Warranty: 1 Year Limited
Details
Details
- It adopts a unique stone-shaped glass lampshade to show artistic and modern design aesthetics.
- The chrome-plated glass lampshade creates a charming light and shadow effect.
- Built-in energy-saving and efficient LED light source provides warm and soft illumination.
- Quick to install, this stone wall lamp is ideal for indoor spaces such as living rooms and dining rooms.
- Use high-quality materials to ensure the durability and beauty of the lamps.
Weights & Dimensions
Weights & Dimensions

| Height | 10",5",7.5" |
| Length | 10",6",8" |
Specifications
Specifications
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Glass Type | Clear Glass,Mirrored Glass |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch,9 Inch & Under |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | Bi-pin,LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Unique |
| Glass Type | Amber,Mirrored,Transparent |
| Size | 6",8",10" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Chrome |
| Material | Glass |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Clear,Cognac,Silver |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27,G9 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Product Details
Shipping Info
Shipping Info
Express Shipping: 5-12 business days
The shipping costs for your order vary depending on the items, address and shipping method selected. The specific costs will be displayed during checkout.
For more information, please click here.
10% Off Sitewide
$40 Off Orders over $499.00
$100 Off Orders over $799.00
$180 Off Orders over $1299.00
$400 Off Orders over $2499.00
15% Off New Arrivals
$40 Off Orders over $499.00
$100 Off Orders over $799.00
$180 Off Orders over $1299.00
$400 Off Orders over $2499.00
10% Off ALL Lighting
$40 Off Orders over $499.00
$100 Off Orders over $799.00
$180 Off Orders over $1299.00
$400 Off Orders over $2499.00
FAQs About This Product
Does this light come with bulbs?
Does this light come with bulbs?
Bulbs are not included, but we provide a free bulb as a gift. The complimentary bulb is excluded from returns and warranty. If it doesn't suit your needs, feel free to purchase your preferred bulb separately.
Do you provide installation services?
Do you provide installation services?
Installation service is not included, but each fixture comes with assembly instructions and all necessary hardware. We recommend using a licensed electrician for installation. If you have any questions during setup, our customer support team is happy to help.
Does this light come with bulbs?
Does this light come with bulbs?
Bulbs are not included, but we provide a free bulb as a gift. The complimentary bulb is excluded from returns and warranty. If it doesn't suit your needs, feel free to purchase your preferred bulb separately.
Do you provide installation services?
Do you provide installation services?
Installation service is not included, but each fixture comes with assembly instructions and all necessary hardware. We recommend using a licensed electrician for installation. If you have any questions during setup, our customer support team is happy to help.































